Odważ się być bez!
Połączyli siły na VEGANUARY: poznaj polskie start-upy, które stoją za Roślinną Paczką!
Połączyli siły na VEGANUARY: poznaj polskie start-upy, które stoją za Roślinną Paczką!

VEGANUARY to globalny ruch, który inspiruje miliony ludzi do spróbowania roślinnej diety w styczniu. Tylko w zeszłym roku na oficjalnej stronie VEGANUARY zarejestrowało się ponad 629 000 osób, które zadeklarowały, że będą jeść roślinnie przez 31 dni. Idea ta staje się z roku na rok coraz bardziej popularna w naszym kraju - w tym roku grupa polskich startupów odpaliła specjalnie z tej okazji akcję Roślinna Paczka: www.roslinnapaczka.pl! Co to takiego? 

Roślinna Paczka to kolektyw stworzony przez polskie start-upy produkujące roślinne zamienniki mięsa i nabiału, który powstał w celu promowania idei VEGANUARY! Kto za nią stoi? Producenci roślinnych alternatyw dla  nabiału - Wege Siostry i It’s Bean! oraz twórcy roślinnych zamienników mięsa - Bezmięsny i Apollo Roślinny Qurczak®. By zachęcić odbiorców do dołączenia do ruchu VEGANUARY, stworzyli wspólną paczkę wegańskich produktów, która ułatwi ograniczenie lub rezygnację z mięsa czy nabiału w tym miesiącu. 

Roślinna Paczka to aż 11 produktów w bardzo korzystnej cenie. W Roślinnej Paczce znajduje się m.in. Osełka Roślinna z nerkowcami, Bezmięsny Boczek, Qurczak Złocisty czy alternatywę jogurtu It's bean! Malina&Czekolada

“Zaangażowanie kilku firm we wspólną akcję przy okazji Veganuary pokazuje, że gramy do jednej bramki – wszystkim nam zależy by dać odetchnąć planecie i zwierzętom. Ostatnie lata to czas w którym roślinne odżywianie przestało wymagać ekwilibrystyki. Przede wszystkim jednak roślinne produkty są w końcu smaczne. Roślinna paczka to dobry sposób dla wszystkich podejmujących styczniowe wyzwanie, by przekonać się, że nie musimy iść na kompromis wybierając roślinne alternatywy mięsa i nabiału” - komentuje Maciej Otrębski z kampanii RoślinnieJemy. 

Gdy w 5 lat temu rozpoczynała się w Polsce roślinna rewolucja, która na Zachodzie trwała już od jakiegoś czasu, nie do końca można było przewidzieć, jak potoczy się ona w naszym "tradycyjnym, mięsnym kraju". Na szczęście polscy konsumenci są otwarci na nowości, a nasi przedsiębiorcy, technolodzy żywności oraz kulinarni pasjonaci podjęli wyzwanie zbudowania czegoś nowego. Dzięki temu dziś Apollo Roślinny Qurczak®, It's bean, Bezmięsny i Wege Siostry mogą bez kompleksów stawać szranki z najlepszymi globalnymi graczami, a ich produkty coraz częściej lądują na codziennej liście zakupowej Polaków. Jakość, smak, wizerunek marek - to się naprawdę udało!” - dodaje Piotr Grabowski, FoodTech.ac. 

Przy okazji akcji, start-upy podzieliły się również darmowym ebookiem, który oprócz pysznych i prostych przepisów na roślinne dania, zawiera też informacje na temat korzystnego wpływu roślinnej diety na planetę oraz nasze zdrowie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium