Odważ się być bez!
Miłośnicy kanapek z wędliną – jaka jest Bezmięsna społeczność?
Miłośnicy kanapek z wędliną – jaka jest Bezmięsna społeczność?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W marcu poprosiliśmy odbiorców naszego newslettera o wypełnienie krótkiej ankiety. Chcieliśmy lepiej poznać preferencje i motywacje naszych klientów, aby nowe produkty nad którymi pracujemy (tak!) jak najlepiej odpowiadały ich gustom. Niemal 400 osób znalazło czas, aby nam pomóc – dziękujemy!

Nie tylko weganie  

Jak swoją dietę określiły osoby będące klientami naszego sklepu internetowego? Aż 59% ankietowanych to wegetarianie, spośród których ponad 19% to osoby na diecie całkowicie roślinnej. Jednak ponad 40% z osób biorących udział w ankiecie to osoby, które nie zrezygnowały z mięsa. Wśród nich 2% spożywa je kilka razy w tygodniu, a 14% stara się ograniczyć mięso i określa swój sposób odżywiania jako głównie roślinny ze sporadycznym spożyciem ryb. Co więcej, 73% osób biorących udział w badaniu stwierdziło, że zamienniki mięsa spożywa codziennie lub 2-3 razy w tygodniu.

Czym kierują się osoby kupujące zamienniki mięsa?

Ankietowani zwrócili uwagę przede wszystkim na troskę o zwierzęta – osoby, które wskazały taką motywację jako główny czynnik zakupowy stanowią aż 56% wszystkich biorących udział w ankiecie. Kolejne istotne powody to troska o własne zdrowie (18%) oraz o środowisko naturalne (12%). Pozostałe 8% badanych wskazało na smak, a 6% na inne czynniki. Choć na rynku dostępnych jest setki książek kulinarnych z przepisami, wyniki ankiety sugerują, że kuchnia roślinna wcale nie jest taka skomplikowana – lub nasi stali klienci są po prostu bardzo kreatywni. Ponad połowa (52%) badanych stwierdziło, że samodzielnie tworzy swoje dania, a 33% ankietowanych inspiracje czerpie z blogów kulinarnych.

Ulubione bezmięsne przekąski

Zapytaliśmy Bezmięsnych klientów o ulubione zamienniki mięsa oraz najchętniej przygotowywane dania z ich wykorzystaniem. Wśród przekąsek największym powodzeniem zdecydowanie cieszą się kanapki z roślinnymi wędlinami i znajduje to odzwierciedlenie w najchętniej wybieranych produktach. Z ankiety jasno wynika, że najbardziej lubicie wędliny (31%) oraz kiełbaski i kabanosy (25%), których oferujemy łącznie aż 12 rodzajów.

 

Dziękujemy, że wybieracie nasze produkty!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium